S.S.S

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

 • Alan adımızı kendimiz mi alıyoruz?

  Evet alan adınızı istediğiniz siteden kendiniz alabilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz siteler Natro,İsimtescil ve Godaddy siteleridir.

 • DNS ayarlarını siteye nasıl yönlendireceğim?

  DNS ayarlarını satın alma sürecinden sonra tarafımızdan gelecek DNS bilgilerini alan adınızı aldığınız site üzerinden yönlendirmeniz gerekmektedir. Bu konuda da destek almak için İletişim  kısmından mesaj gönderebilirsiniz

 • E-Ticaret Sitemde Sadece Kendi Ürünlerimi Gösterebilirmiyim?

  Elbette. Sitenizi nasıl kullanmak isterseniz filtreleme yaparak o şekilde kullanabilirsiniz.

 • Ürünüme aracılık eden kişi nasıl kazanıyor?

  Sistemimizde her satılan ürün için altyapı olarak minimum %12 kesmekteyiz. Bu rakamı daha yukarı da çıkartmak sizin elinizde.Sizin ürününüzü satan birisi sizin istediğiniz kesinti yüzdesi doğrultusunda kazanç sağlamış olacaktır.En az % 2 kazanacaktır.

 • Minumum komisyon %12 iken neden daha fazla yüzde vereyim?

  Bu daha çok ürünün ne kadar pazarlanmasını istemenizle alakalı bir durumdur. Diğer satışa aracılık etmek isteyen siteler %2 yerine %10 kazanacak dediğinizde sizin ürün reklamını daha ön planda tutmak isteyecek daha çok sizin ürünlerinizi tanıtımına yönelecektir.

 • Ürüne nasıl aracı olabilirim?

  Herhangi bir firmanın ürünlerinin online satışını yapabileceğiniz bir e ticaret siteniz olduğunu söyleyerek firmayı ücretsiz olarak bizlere tanıttığınızda firmanın ürün içeriklerini panelden girebilir ve firmanın destekleyen dediğimiz aracısı siz olabilirsiniz ve bundan her kim ürünü satarsa satsın siz %3 kazanç sağlarsınız.

 • Firma Vergi Levhası Gereklimi ?

  Evet gereklidir. Ticareti yapacak firmanın resmi kaydı olduğunu onaylamamız gerekmektedir. Müşterilerimize reel hizmet veren firmalar ancak hitap edebilir.

 • Aracılık ettiğim kazançtan devlet vergi almayacak mı ?

  Bu konuda bizler sizin topladığınız para karşılığında vereceğiniz çekim talebinize karşılık vergi ödemesini yapmak zorundayız. Bu nedenle her yıl ilk para çekiminiz de %10 diğer çekimlerinizde ise %20 Gelir Vergisi kesintisi yapılacaktır.

  Evet gereklidir. Ticareti yapacak firmanın resmi kaydı olduğunu onaylamamız gerekmektedir. Müşterilerimize reel hizmet veren firmalar ancak hitap edebilir.

 • Para çekim talebim başka isme olabilir mi ?

  Hayır olamaz. Firma yetkilisi yalnızca sistemde bulunan kişi üzerinden ödeme talebi yapılır.

 • Ürün dışında Hizmet Satabilir miyim?

  Evet. Yaptığınız herhangi bir hizmeti de e-ticaret sayfanızda satışa çıkarabilirsiniz. Örn: Logo tasarımı, Boya Ustası, Yemek menüsü, Kuaför Hizmetleri gibi satın alan müşterinin dükkanınıza gelmesini gerektiren veya gerektirmeyen hizmetlerin tamamını satışa çıkartabilirsiniz

 • Alan adımızı aldıktan sonra ne yapmalıyız?

  Alan adınızı satın aldıktan sonra bize başvuru yaparak E-ticaret sitenizi satın alabilirsiniz. Alan adını alma konusunda destek almak isterseniz bize info@seninmagazan.com üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

 • Aracı olmadığım ürünleri satabilir miyim?

  Tabii ki de satabilirsiniz. Sizin eklemediğiniz bir ürünü sattığınızda %2-50 arasında kazanç sağlarsınız.

 • Ben ürün eklediğimde diğer web sitelerinde yer alır mı ?

  Evet. Siz ürün eklediğinizde bizim altyapımızı kullanan tüm sitelerimizde ürünleriniz komple yer alacaktır. Ve E-Ticaret sitesi sahipleri sizin ürününüzü satmak ve aracılık gelirini almak için emek sarf edecektir.

 • Kesilen yüzde komisyon sadece satan E-ticaret sahibine mi gidiyor?

  Hayır. %12 minimum dağılımda %4 Altyapımıza ödenmekte %3 Ürünü mağazaya koyan e-ticaret sahibine gitmektedir. Ürünü hangi site satarsa satsın ürünü platform’a alan mağaza sahibimiz buradan sürekli kazanç elde eder. %2 satışa aracılık eden e-ticaret mağazamıza ödenmekte %1 i ürünü satın alan kişilere geri verilmekte ki bu sürekli olarak alışverişine bu siteler üzerinden devam etmesini hedefleyen bir durum yaratmaktadır. %2 kalan kısım ise mağaza bayiileri arasında pay olmaktadır.

 • Ürün kendime ait ise aracı olan biri yoksa %3'lük kesinti nereye gidiyor.

  Eğer ürünü siz kendiniz eklediyseniz %3 lük bölüm size geri gelir. Minimum %12 ile anlaşma yapılır. Ürün mağaza sahibinin kendi ürünü ise bu tutarda size geri gelir.

 • Aracı olacağım firmayı sisteme nasıl tanıtırım?

  Öncelikli firma sahibini kendi e-ticaret siteniz üzerinden müşteri gibi kaydını alırsınız sonra panelinizden +tavsiye et sekmesini tıklayarak Üye iş yeri tavsiye et diyerek ilerlersiniz.. Aracılık edeceğiniz mağaza için fırsat sekmesini işaretleyip mağazanın vergi levhasında ki bilgileri girerek firma sahibinin cep numarasını da girdikten sonra tarafımıza vergi levhasını yolladığınızda firma onay aldıktan sonra ürünlerini girebilirsiniz.

 • Vergi Mükellefi olmak zorunda mıyım?

  Hayır. Eğer ürünlere aracılık edecek ve ya içeride bulunan ürünlerin satışı ile ilgilenecekseniz. Vergi mükellefiyetine ihtiyacınız yoktur. E ticaret sitenizi alabilirsiniz. Sonuç olarak ürünü satan firmalarımız zaten vergi mükellefiyeti var. Sizler sadece aracılık ederek kazançlar sağlarsınız.

 • Firma olarak benden de anlaşma yüzdesi dışında gelir vergisi kesilecek mi ?

  Hayır. Firmalarımızdan anlaşma yüzdesi dışında hiçbir kesinti yapılmamaktadır. Ürünlerin satışına KDV dahil satışlar olduğu için satılan ürün için zaten fatura kesmeniz gerekmektedir. Bu nedenle bizim tarafımızdan yapılacak bir kesinti olmamaktadır.

 • Ürünü sattıktan sonra ödeme bana kaç günde yapılacak?

  Ürün satışından sonra müşteri ürünü aldığını onayladığı tarihten itibaren yasal iade süresi olan 14 gün geçtikten sonra ödenebilir duruma gelir.Çekim talebi verdiğinizde takip eden ilk Perşembe günü ödemeniz hesabınıza yapılacaktır.

 • İstediğim ürünü satabilirmiyim?

  Evet. Sadece e-ticaret sektöründe yasaklı olan ürünlere yer veremezsiniz. Örnk: Tütün ve Alkol ürünleri , İlaç, Cinsel içerikli ürünler vb. ürünlerin satışını yapmak yasaktır. Bu gibi girişimlerde ürün askıya alınır ve firma uyarı alır. 2.tekrarda e-ticaret siteniz askıya alınır.

 • Şirketim Ve Vergi Levham Yok Ürünlerimi Satabilirmiyim ?

  Ev de el işçiliği ile  ürettiğiniz ve ya bağ, bahçeden elde ettiğiniz doğal ürünleriniz varsa  platformumuz üzerinde ürünlerinizi satabilirsiniz. Fakat Vergi Dairesinden muafiyet belgesi almanız gerekiyor. Muafiyet Şartları ve Detaylar Vergi Dairelerinden öğrenilebilir.

  Bal v.b ürünler özel  üretim izni gerektirmektedir.