İnternet Alışverişlerinizi Daha Ucuza Getirmenin Yolları

İnternet Alışverişlerinizi Daha Ucuza Getirmenin Yolları

 

 

 

 

 

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte bazı alışkanlıklarımız da buna paralel olarak değişmeye başladı desek yeridir. İhtiyacımız olan çeşitli ürünleri mağazalardan almak yerine, oturduğumuz yerden birkaç tıkla sipariş ederek kapımıza kadar getirtebiliyor, bu sayede mağaza mağaza dolaşarak zahmete girmekten kurtuluyoruz. Bu durumu daha da avantajlı hale getirebilmeniz için hazırladığımız bu makalede, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizi daha uygun bir şekilde yapabilmenin yollarına değindik.

1. En Uygun Fiyat Araştırması

Elektronik ürünler, uçak bileti, otobüs bileti vb. alışverişlerinize başlarken ilk olarak yapmanızı tavsiye ettiğim adım, belirttiğiniz ürünün internet mağazalarındaki fiyatlarını tek bir sayfadan sunan web sitelerini ziyaret etmeniz olacaktır. Bu web sitelerinde almak istediğiniz her ne ise onu yazıyorsunuz, ardından tüm fiyatlar ve mağazalar listeleniyor. Bu sayede hangi mağazada daha uygun alışveriş yapabileceğinize siz karar verebilirsiniz.

2. İndirim Kuponları ve Hediye Çekleri

Arama motorları ile ulaşabileceğiniz pek çok web sitesinde, hemen hemen her firmanın sunmuş olduğu indirim kuponları bir arada sunuluyor. Bu kuponlar, çeşitli şartları yerine getirdiğinizde (mesela 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kullanabilmeniz gibi) normalden daha uygun fiyatlardan alışveriş yapabilmenize olanak sağlıyor. İnternetten herhangi bir ürünün siparişini vermeden önce, ilgili firmaya ait indirim kuponlarını veya hediye çeklerini araştırmanızda fayda var.

3. Fırsat Siteleri

Fırsat siteleri adı altında hizmet veren mağazalarda, oldukça avantajlı alışveriş yapabilirsiniz. Firmaların sınırlı sayıda sunmuş olduğu bu ürünleri erken davranarak satın alabilir, paranızın bir kısmının cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür sitelerde sunulan ürün, tatil, yemek, bilet vb.ürünler sadece belli bir süre boyunca geçerli olduğundan dolayı elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Ve ayrıca, fırsat sitelerine gösterilen ilgiyi fırsat bilerek hazırlanan dolandırıcı sitelere çok dikkat etmenizde fayda var. Bu sebeple, tanınmış siteleri kullanmanızı öneririm.


About The Author

Leave Comment