E-Ticaret Yapmanın Aşamaları

E-Ticaret Yapmanın Aşamaları

İnternet alemine açılmak, bizler için belki de zorlu bir durumdur. Bilmediğimiz bir ortama girmek bizleri ne kadar zorluyorsa, işte tam olarak bilmediğimiz bir sektöre girmek de aynı bu şekilde zorlayacaktır. Ne satacağız veya nasıl satacağız soruları sürekli olarak kafamızda dönüp dolanır. Bu bağlamda bir işe başlamadan önce yapmamız gereken şey; o iş için belirli bir araştırma yapmak olacaktır. Bu yüzden e-ticaret içinde bir araştırma yapmanız gerekecektir. E-ticaret yapmanın aşamaları bu yüzden bizler için önemlidir. Eğer sizlerde bu sektöre atılmak istiyorsanız, yapmanız gereken bu aşamaları uygulamak olacaktır.

E-Ticarete Giriş

Öncelikle e-ticaret işine girmeye karar verdiğiniz zaman; gözünüzün bundan korkmaması gerekmektedir. E-ticaret her iş kadar zordur ama diğer iş sektörlerinden çok daha kolay olduğunu söylemek doğru olacaktır. Sadece biraz fazla özen göstermelisiniz ve aynı zamanda işleri usulüne uygun bir şekilde yapmalısınız.

E-Ticaret Sitesi İçin Host veya Domain Almak

Bir site kurmak istediğiniz zaman, yapmanız gereken ikinci şey ise host veya domain almak olacaktır. Başlangıçta; 10gb olacak şekilde almanız bu anlamda tavsiye edilebilir bu da ayda 60 bin kişi demektir. Temayı ise; ister hazır kullanabilir isterseniz yaptırabilirsiniz.

E-Ticaret Sitemiz İçin Vergi Ve Sanal Pos İşlemleri

Bu kısımda yapmanız gereken tamamen vergi dairesi ile ilgili bir prosedür olarak karşınıza çıkacaktır. Tanımış olduğunuz veya tanışacağınız bir muhasebeci ile kolaylıkla halledebileceğinizi bir işlemdir. Herhangi bir bankadan sanal post alabilirsiniz. Bankalar genellikle bunun için yıllık bir ödeme alıyorlar.

E-Ticaret Sitemiz İçin Toptan Veya Perakende Ürün Almak

Tüm her şeyiniz hallolduktan sonra, yapmanız gereken şey ürün almak olacaktır. Bunun için sizler toptan ürün alarak, fakat buna dikkat ederek alış-veriş yapmalısınız. Daha sonrasında ise aylık durumunuza göre ürün almaya devam etmelisiniz.

Ürünlerimi Nasıl Satacağım

Son olarak ve belki de işin en can alıcı noktalarından biriside, ürünleri satma konusu olacaktır. Ürünleri satmak için reklam yoluna başvurabilirsiniz ya da SEO kısmı ile de ilgilenmesi için birileri ile çalışabilirsiniz. Bu sayede ürünlerini kısa zamanda satabileceksiniz.


About The Author

Leave Comment